BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többszáz milliárdos bevételkiesést okoz a feketepiac

A budapesti gazdasági párbeszéd keréteben ma délelőtt a könnyű- és dohányipar szereplői konferenciát tartottak a magyar, és európai uniós termékek hamisításáról, illetve a fekete piacokról.

2004. június 10. csütörtök, 11:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cipő- és textilipar azért került nehéz helyzetbe Magyarországon, mert tavaly jelentősen alulszámlázottt kínai termékek kerültek az országba. A Bőr- és Cipőipari Egyesülés szerint ez csaknem 200 milliárd forint kiesést jelentett a költségvetés számára.

A dohányipar képviselői szerint a fekete piac ma már a legális 30 százalékát teszi ki, amely ugyancsak mintegy 100 milliárdos adókiesést okoz. A résztvevők most a megoldáson dolgoznak.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet