A kártyaigénylés feltétele, hogy az adott vállalkozás előtte már egy éven keresztül problémamentesen rendelkezzen kisebb összegű kártyával. Az összeghatár megemelését azt tette lehetővé, hogy még mindig nagyon alacsony a nemfizetők aránya, a bankok jelenleg kevesebb mint 100 céget tartanak figyelőlistán. A hálózat szintén bővül, a kártyát hamarosan a az Országos Takarékszövetkezeti szövetség tagjainál is lehet igényelni.
