Az államháztartás 434,7 milliárd forintos hiánnyal zárt az első negyedévben, amivel a 2004-re tervezett deficit 36,7 százaléka jött össze.
A Pénzügyminisztérium szerint a 4,6 százalékos GDP-arányos prognózis megalapozott és tartható. A tárca mai tájékoztatóján elhangzott, hogy az idei, összesen 50 bázispontos kamatcsökkentés 16 milliárd forinttal javítja a büdzsé egyenlegét.
A PM jelenleg hatféle, az adórendszer jövő évi átalakítására vonatkozó javaslatot vizsgál, köztük az SZDSZ ötletcsomagját.
Terták Elemér államtitkár kijelentette, hogy Draskovics Tibor pénzügyminiszter a közelmúltban Londonban úgy fogalmazott hogy évről évre legalább fél százalékponttal kell csökkenteni az áht-hiányt, vagyis a beszámolókból a "legalább" kimaradt. Terták szerint azért mondott ennyit a tárca vezetője, mert az EU-n belül azok a tagországok, amelyek túllépik a maastrichti 3 százalékos plafont, évi fél százalékos csökkentést kell beépíteniük gazdaságpolitikájukba.
