BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büdzsé: a kamatvágások 16 milliárdot hoztak

Az első negyedévben az éves államháztartási deficit-előirányzat 36,7 százaléka jött össze. A PM szerint az eddigi kamatvágások 16 milliárd forinttal javítják az egyenleget.

2004. április 15. csütörtök, 11:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az államháztartás 434,7 milliárd forintos hiánnyal zárt az első negyedévben, amivel a 2004-re tervezett deficit 36,7 százaléka jött össze.

A Pénzügyminisztérium szerint a 4,6 százalékos GDP-arányos prognózis megalapozott és tartható. A tárca mai tájékoztatóján elhangzott, hogy az idei, összesen 50 bázispontos kamatcsökkentés 16 milliárd forinttal javítja a büdzsé egyenlegét.

A PM jelenleg hatféle, az adórendszer jövő évi átalakítására vonatkozó javaslatot vizsgál, köztük az SZDSZ ötletcsomagját.

Terták Elemér államtitkár kijelentette, hogy Draskovics Tibor pénzügyminiszter a közelmúltban Londonban úgy fogalmazott hogy évről évre legalább fél százalékponttal kell csökkenteni az áht-hiányt, vagyis a beszámolókból a "legalább" kimaradt. Terták szerint azért mondott ennyit a tárca vezetője, mert az EU-n belül azok a tagországok, amelyek túllépik a maastrichti 3 százalékos plafont, évi fél százalékos csökkentést kell beépíteniük gazdaságpolitikájukba.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet