BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízezer milliárd forintos fejlesztési tervet készít a kormány

Forintban számolva 10 ezer milliárdos nagyságrendű Nemzeti Fejlesztési Tervről beszélt Baráth Etele államtitkár a röjtökmuzsaji vezérigazgató találkozó délelőtti plenáris ülésén.

2004. április 2. péntek, 11:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Baráth szerint az újabb nemzeti fejlesztési terv várhatóan 2007-ben kezdődik és 7+2 éves időszakot ölel át. A remények szerint még idén év végére elkészül a stratégia, jövőre a kormány elé kerülhet és 2006-ra pedig kész projektek lesznek a tervből.
A szabad európai források felhasználásához lényegében új szemlélet szükséges a gazdaság és az állam számára, ugyanis többek között meg kell szüntetni a személyes lobbizást, helyette piaci viszonyokra kell terelni az érdekérvényesítést, az érdekeket nyíltan fel kell tárnia a vállalatoknak az állami támogatások megszerzéséhez - derült ki Matolcsy János KPMG igazgató szavaiból.
Idén várhatóan 360 millió eurót használ fel az állam a szabad uniós forrásokból, amely lényegesen több, mint a tavalyi 210 millió euró volt.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet