Baráth szerint az újabb nemzeti fejlesztési terv várhatóan 2007-ben kezdődik és 7+2 éves időszakot ölel át. A remények szerint még idén év végére elkészül a stratégia, jövőre a kormány elé kerülhet és 2006-ra pedig kész projektek lesznek a tervből.
A szabad európai források felhasználásához lényegében új szemlélet szükséges a gazdaság és az állam számára, ugyanis többek között meg kell szüntetni a személyes lobbizást, helyette piaci viszonyokra kell terelni az érdekérvényesítést, az érdekeket nyíltan fel kell tárnia a vállalatoknak az állami támogatások megszerzéséhez - derült ki Matolcsy János KPMG igazgató szavaiból.
Idén várhatóan 360 millió eurót használ fel az állam a szabad uniós forrásokból, amely lényegesen több, mint a tavalyi 210 millió euró volt.
