Véleményük szerint a KvVM által a kormánynak nemrégiben előterjesztett verziója nyomán mintegy ezer munkahelye szűnik meg, ráadásul az uniós követelményeket sem képes Magyarország teljesíteni.
A lakosság ugyanakkor támogatja az eldobható csomagolások termékdíjának tervezett emelését - derül ki a kormányzati megrendelésre készült Medián-felmérésből, amelyről a Népszabadság írt. A megkérdezettek 92 százaléka egyetértett azzal az állítással, hogy az eldobható italcsomagolások gyártóinak fizetniük kell az általuk okozott környezetszennyezésért. 85 százalék azt is elfogadja, hogy a tisztább környezet érdekében a vásárlóknak is vállalniuk kell a betétdíjas palackok visszaváltásával járó kényelmetlenségeket, ám válaszadók négyötöde attól tart, hogy a gyártók a növekvő költségeket át fogják hárítani a fogyasztókra.
Felmerült, hogy a termékdíj emelésére több nagyvállalat esetleg kivonulna Magyarországról. Ezt a megkérdezettek 55 százaléka elfogadhatatlan zsarolásnak tartja, s 36 százalék gondolja úgy, hogy a cégszempontokra figyelve a kormánynak finomítania kellene a tervezeten.
