BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büdzsé 2004: a második félévben alig hízik majd a hiány

Az erre az évre várt 1 184 milliárd forintos államháztartási hiány több mint 85 százaléka az első félévben jön össze - derült ki a PM mai sajtótájékoztatóján.

2004. március 17. szerda, 12:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az államháztartási hiány idei lefutása az első félév végére eléri az ezermilliárd forintot, amely a második félévben már csak 184 milliárddal növekszik.

A kiadások éven belül egyenletesen oszlanak meg, a két félévre prognosztizált deficitek között az eltérést a bevételek várt javulása okozza. Az 1 184 milliárd forintos pénzforgalmi hiány (GFS) az idénre várt GDP 5,8 százalékának felel meg, az uniós statisztikai metódus, az erdményszemléletű ESA-95 szerint pedig 4,6 százalékot tesz ki.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet