A gyógyszergyártók a Gazdasági Versenyhivatal, az APEH és a Pénzügyminisztérium állásfoglalását kérték a gyógyszerkasszába tavaly történt visszafizetések ügyében - hangzott el a gyógyszergyártói érdekképviseletek mai, közös sajtótájékoztatóján. Az egészségbiztosító 2003-ban a gyógyszerkeret betartása édekében az év utolsó 4 hónapjában fix havi költési keretet állapított meg és a túllépést a gyártókkal fizettette meg.
Az egészségügyi kormányzat hétfőn készült, kétpontos javaslatcsomagja szerint a gyártóknak az idén 15 százalékkal kellene csökkenteniük termelői áraikat vagy ilyen mértékű önkéntes befizetést kellene vállalniuk a gyógyszerkassza javára. Az érdekképviseletek szerint a kötelező termelői árcsökkentés bevezetése esetén a jelenleg is olcsóbb, kisebb nyereségrátát tartalmazó készítmények körében több terméket is kivonhatnak a piacról a gyártók.
