BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizmérleg: elemzői vélemények

A KSH külkeradatai után túl nagy meglepetést ugyan nem okozott, ám a forint árfolyamára mégis kedvezően hathat a vártnál kisebb fizmérleg-hiány - vélik a NAPI Online által megkérdezett elemzők.

2004. március 12. péntek, 09:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Trippon Mariann a CIB Bank elemzője szerint bár a folyó fizetési mérleg hiánya a konszenzusnál jobb lett, nagy meglepetést a KSH nemrég kiadott külker-statisztikája után mégsem okozott. Trippon szerint folytatódnak a kedvező folyamatok és a magyar export szépen teljesít. A vártnál jobb, ám 26 havi csúcsot jelentő februári 7,1 százalékos inflációval kapcsolatban úgy vélekedett, mindenképpen kedvező, hogy az élelmiszer-drágulás üteme csökken. Trippon elmondta, hogy az infláció várhatóan áprilisban és májusban tetőzik, ám azt követően csökken, így év végére 6,5 százalék várható.
Török Zoltán a Raiffeisen Értékpapír Rt. elemzője hasonlóan vélekedett a fizmérleg-hiányról. A szakember kiemelte: fontos, hogy kedvezően alakulnak a külkereskedelmi folyamatok.
A januári fizmérleg-adatra vonatkozó prognózisok még a szerdán napvilágot látott, kellemes meglepetést okozó KSH-külkeradatok előtt készültek, amelyek után már valószínűbb volt egy jobb fizmérleg-hiány, így a pénteken napvilágot látott makroadat hatásai szerényebbek lehetnek - vélekedett Barcza György, az ING Bank elemzője. Nem nagy ügy tehát a januári mutató, ám jócskán megerősíti a forint pozitív trendjét, vagyis az euróárfolyam megcélozhatja a 250-es szintet. A szakember úgy véli, zavart okozhat, hogy az MNB közleményében 2003-as januári adatként az első felülvizsgálat utáni, 200 milliós deficit szerepel, holott tavaly decemberben azt közölte a jegybank, hogy a hiányt a második felülvizsgálat után 261 millió euróra korrigálja.

Ádám Viktor
Ádám Viktor
Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet