BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hogyan enyhíthető az iparűzési adó hatása?

Várhatóan 2005 végére készül el az új kereskedelmi törvény – közölte Csillag István gazdasági miniszter a Magyar Márkakereskedők Szövetségének tizedik éves közgyűlésén. A tárca vezetője az iparűzési adóról is szólt.

2004. március 2. kedd, 10:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A készülő törvényhez a piaci szereplők elsősorban a piac tisztulást elősegítő szabályozási javaslatokat tesznek. Ilyen egyebek között a minőségi követelmények felállítása, a forgalomba hozatalkori árszabályozás, valamint a szerződéskötés folyamatainak szabályozása – például az egyoldalú előnyök kikötésének korlátozása. A törvény kidolgozása azért csúszik, mert jelentős harmonizációt kíván más, hatályban lévő jogszabályokkal. A tárca tulajdonképpen ágazati keretszabályozást kíván felállítani.

Csillag István elmondta, hogy nem lát közvetlen összefüggést az iparűzési adó és az üzembezárások között. Ugyanakkor említett két olyan külső tényezőt, amelyeken az adórendszer megváltoztatása sem tud befolyásolni. Ezek: a kínai konkurencia felerősödése és kereskedelmi üzemméretek növekedése, a regionális üzemek kialakulása. Ugyanakkor Csillag elmondta, megpróbálják az iparűzési adót kiváltani vagy enyhíteni annak hatását. Ennek eszköze lehet a nyereségadóból levonható iparűzési adó arányát a jelenlegi 25-ről 50 százalékra növelni.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet