BUX 139200.81 -0,07 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szűkre húzzák a derékszíjat katonáék

A Honvédelmi Minisztérium is kénytelen átütemezni idei terveit, hogy meg tudjon felelni Draskovics Tibor kiadáscsökkentő elvárásainak.

2004. február 26. csütörtök, 16:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyes beruházások későbbre halasztásával, az igazgatás átszervezésével, néhány laktanya a tervezettnél korábbi bezárásával, és a NATO-nak felajánlott dandár könnyűpáncélozott eszközökkel való ellátásának elhalasztásával (helyettük elkonzervált BTM-eket vesznek elő) oldja meg a Honvédelmi Minisztérium a Pénzügyminisztérium által reá kiszabott 12,3 milliárd forintos kiadáscsökkentést kigazdálkodni - jelentette be Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a ma délutáni sajtótájékoztatóján. A tárca vezetője kijelentette, hogy ebben az évben differenciáltan emelik a honvédségi dolgozók fizetését. A minisztériumban és a háttérintézményekben dolgozó katonák négy százalékkal vihetnek több pénzt haza, míg a csapatszolgálatban lévők hét százalékos fizetésemelésre számíthatnak. A közalkalmazottak hat százalékos többletfizetést kapnak, mindhárom kategóriában január elsejétől visszamenőlegesen érvényes az emelés. A tervezett létszámcsökkentés idén meg nem érezteti hatását, mivel a távozók átlagosan 10 havi végkielégítést kapnak.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet