Egyes beruházások későbbre halasztásával, az igazgatás átszervezésével, néhány laktanya a tervezettnél korábbi bezárásával, és a NATO-nak felajánlott dandár könnyűpáncélozott eszközökkel való ellátásának elhalasztásával (helyettük elkonzervált BTM-eket vesznek elő) oldja meg a Honvédelmi Minisztérium a Pénzügyminisztérium által reá kiszabott 12,3 milliárd forintos kiadáscsökkentést kigazdálkodni - jelentette be Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a ma délutáni sajtótájékoztatóján. A tárca vezetője kijelentette, hogy ebben az évben differenciáltan emelik a honvédségi dolgozók fizetését. A minisztériumban és a háttérintézményekben dolgozó katonák négy százalékkal vihetnek több pénzt haza, míg a csapatszolgálatban lévők hét százalékos fizetésemelésre számíthatnak. A közalkalmazottak hat százalékos többletfizetést kapnak, mindhárom kategóriában január elsejétől visszamenőlegesen érvényes az emelés. A tervezett létszámcsökkentés idén meg nem érezteti hatását, mivel a távozók átlagosan 10 havi végkielégítést kapnak.
