BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Mai tudásom szerint nincs szükség további rövidtávú intézkedésekre"

Be lehetne lépni 2008-ban az euróövezetbe, de az feltehetőleg jelentős növekedési áldozattal járna - mondta Draskovics Tibor pénzügyminiszter a NAPI Gazdaságnak adott interjúban.

2004. február 26. csütörtök, 20:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A február közepén kinevezett miniszter szerint a költségvetési kiadások csökkentésére és a bevételek biztosítására tett intézkedéseken túl most nincs szükség újabb beavatkozásra, de hangsúlyozta, hogy ezt a jelenlegi ismeretei alapján gondolja így. Szerinte csínján kell bánni az egykulcsos szja-rendszer bevezetésével, a szlovák adóreform kapcsán pedig a számmisztikától óvott. A tárcáknak ezentúl gondosabban kell eljárniuk a beruházások során, a Pénzügyminisztérium arra ösztönzi őket, hogy ha lehet, akár tárgyalják újra a kivitelezőkkel a szerződéseket. A miniszter szerint ez a polgári jog keretein belül maradva elsősorban a műszaki tartalmat érintheti, de szigorúbban kell eljárni a kész beruházás átvételekor, a pótlólagos munkák ellenőrzésekor is.

További részletek a pénteki NAPI Gazdaságban.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet