BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Energiafórum: nem lesz rejtett állami támogatás

Szinte bizonyos, hogy Magyarországon csak 2005. január elseje után kerülhet sor az emissziós kvóták allokálására - jelentette ki Feiler József a környezetvédelmi tárca képviselője.

2004. január 29. csütörtök, 14:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Előzetesen Brucker György, az Ipari Energiafogyasztók Fórumának (IEF) vezetője arról beszélt, hogy az energiahordozók magyarországi árai már jelentős versenyhátrányt okoznak azoknak az ipari nagyfogyasztóknak, akik döntően exportra termelnek, mivel az uniós országokban már kevesebbe kerülnek az energiahordozók, és ez akár nemzetgazdasági versenyhátrányt is jelent.

Az IEF a fentiek miatt úgy véli, hogy a mintegy 20 000 tonnára becsült többletemissziós lehetőséget szét kellene osztani a vállalatok között, akiknek ennek értékesítéséből lenne módja esetleg további energiamegtakarítási projekteket beindítani. A környezetvédelmi tárca képviselője azonban ezt a lehetőséget kizárta, érvei szerint ugyanis az Európai Unió brüsszeli bizottsága rejtett állami támogatásnak minődsítené a túlallokációt. Feiler József szerint azért sem volna értelme az emissziótöbblet szétosztásának, mivel 2012 után a jelenleginél sokkal szigorúbb kibocsátási korlátozásokra kell majd kötelezettséget vállalnia az országnak.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet