BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar növekedéshez több energia kell

Magyarországon sikerült elválasztani a gazdasági növekedéstől az energiafelhasználást - derült ki a NAPI Gazdaság által támogatott ÖKOnferencián.

2004. január 29. csütörtök, 11:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GDP egy százalékos növekedéséhez az energiafelhasználás 0,3 százalékos növekedése szükséges Magyarországon - vélekedett Boós Miklós, a gazdasági tárca osztályvezetője. Az OECD más országaiban ez 0,2 százalék. Magyarország jelentős megújuló energiafeflhasználás potenciállal bír, ennek ellenére a 3,6 százalékos felhasználás számottevően elmarad az 5,3 százalékos EU-átlagtól.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet