A GDP egy százalékos növekedéséhez az energiafelhasználás 0,3 százalékos növekedése szükséges Magyarországon - vélekedett Boós Miklós, a gazdasági tárca osztályvezetője. Az OECD más országaiban ez 0,2 százalék. Magyarország jelentős megújuló energiafeflhasználás potenciállal bír, ennek ellenére a 3,6 százalékos felhasználás számottevően elmarad az 5,3 százalékos EU-átlagtól.
