BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most rossz lenni diáknak!

A Diákhitel Központ Rt. (DHK) a diákhitel kamatát a tavaszi félévben a korábbi 9,92 százalék helyett 11,95 százalékban állapította meg.

2004. január 22. csütörtök, 13:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csillag Tamás vezérigazgató a döntés kapcsán elmondta, hogy a hitel mértékében döntő szerepet játszó forrásköltség a korábbi 7,92 százalékról 9,62 százalékra emelkedett. A DHK továbbra is érvényesíti kamataiban a múlt félévben már alkalmazott két százalékos kockázati prémiumot, új elem viszont, hogy a hitelkamatba 0,33 százalék erejéig már beépült a DHK működési költségeinek ellentételezése is. Csillag nem akarta kommentálni a Fidesz azon indítványát, amely szerint törvényjavaslattal lehetővé tennék, hogy a munkáltatók járulékos költségtől mentesen vállalhassanak előtörlesztést, korábbi diákhitel-felvevő dolgozóik után.

A diákhitel szabályai szerint a kölcsöntörlesztés összege a törlesztés megkezdésének évében, illetve az azt követő évben az érvényes havi minimálbér 6 százaléka (2004-ben ez 3 180 forint). A törlesztés megkezdését követő második évtől a törlesztőrészlet kiszámításának alapja a két évvel korábbi, éves bruttó jövedelem, vagy legalább a minimálbér hat százaléka.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet