BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar honvédelem is veszít az eurón

A svéd koronában kötött Gripen-szerződést jócskán megdrágította az euró árfolyamváltozása - derült ki a honvédelmi miniszter beszámolójából.

2004. január 13. kedd, 11:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Százmilliós nagyságrendű veszteséget okozott a honvédelmi tácának az euró árfolyamának változása, ugyanis a Gripen-szerződést svéd koronában kötötték - jelentette ki Juhász Ferenc honvédelmi miniszter ma délelőtti sajtótájékozatóján. Ugyanakkor a MIG-alkatrészeken - lévén, hogy azok dollár-elszámolásúak - valamelyest nyerhet a tárca.

Tavasszal a négypárti egyeztetés után kerülhet a parlament elé, majd októberben elfogadhatják az önkéntes haderőre való áttérés jogi szabályozását. A tervek szerint idén lezajlik a Honvédelmi Minisztérium (HM)szervezeti átalakítási feladatainak kétharmada - tete hozzá a miniszter.

Újabb rádiótendert ír ki a HM, mintegy 110 milliárd forint értékben, a beszerzendő eszközök a tárca és a honvédség teljes kommunikációját biztosítják majd.

A meglévő MI-24 harci helikopterek minimális modernizációjáról az első félévben döntenek, arra a korábbi előirányzat gépenként 1,2 milliárd forintot szánt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet