BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még csak vágy a gyógyszermentesség

Szó sincs róla, hogy Magyarország mentességet kapott volna az originális gyógyszerek törzskönyvi adatkizárólagossági idejének meghosszabbítása alól - cáfolta az ezzel kapcsolatos szerdai bejelentést a Napi Gazdaságnak Kökény Mihály egészségügyi miniszter.

2003. december 18. csütörtök, 08:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hírügynökségi jelentések szerint Surján László fideszes képviselő, aki megfigyelőként vesz részt az Európai Parlament munkájában, kész tényként számolt be a mentességi igény elfogadásáról, ám annak sem az Európai Parlament internetes oldalán (EP), sem a Reuters híradásaiban nem volt nyoma.
A jövőre csatlakozó országok majd mindegyike aláírta azt a petíciót, amelyben tiltakoznak az innovatív gyártóknak kedvező változás ellen. Ez alapján a cégek a jelenlegi 6 év helyett 8-11 évre meghosszabbodna a generikus termékek piacra kerülésének ideje. Utóbbi termékkör - miután a fejlesztési költségeket az innovatív gyártók viselik - olcsóbban tud megjelenni a piacon, ami megtakarítást hoz az államok gyógyszer-ártámogatási rendszereinek.
A magyar egészségügyi miniszter szerint több tíz milliárd forintos többletkiadást okozna a társadalombiztosításnak, ha az EP által tegnap elfogadott javaslat változatlan formában lépne életbe Magyarországon. Kökény szerint jó esély van arra, hogy az új EU-tagok megkapják az igényelt mentességet Brüsszeltől, ám annak benyújtásával meg várni kell, amíg hivatalosan megjelenik a verdikt.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet