BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem áll le az egészségügy magánosítása

Folytatódhatnak a megkezdett magánosítási folyamatok az egészségügyben - jelentette ki Kökény Mihály, a szaktárca vezetője a kórháztörvény alkotmánybírósági megsemmisítése kapcsán rendezett sajtótájékoztatón.

2003. december 16. kedd, 11:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségügyi intézmények gazdasági társasággá alakításának, valamint a magántőke bevonásának jogalapját az önkormányzati, az államháztartási és az egészségügyi törvény biztosítja. Az Alkotmánybíróság (AB) határozata szerint a már megkötött szerződések joghatálya fennmarad.

Az egészségügyi szolgáltatókról és egészségügyi közszolgáltatások szervezéséről szóló törvény megsemmisítése nem okoz fennakadást az egészségügyben - hangoztatta Kökény. Az egészségügyi szolgáltatók minimumfeltételeit és működési engedélyezését az egészségügyi törvény szabályozza. Az egészségügyi közszolgáltatások szervezésének számos pontja szintén ez alapján, illetve az államháztartási és az egészségügyi törvény alapján szabályozott.

Az úgynevezett kórháztörvény megsemmisítésével azonban olyan garanciák szűntek meg, mint a vállalkozó magánszolgáltatók kiválasztásakor fennálló pályáztatási kötelezettség, a vagyoni biztosíték intézménye vagy a dolgozói tulajdonszerzés előnyben részesítése. Megszűnt a közreműködői szerződések lehetősége is, ehelyett a polgári törvénykönyv alapján "teljesítési segédként" vehetők igénybe magánvállalkozók szolgáltatásai - hangoztatta a miniszter.

A sajtótájékoztatón kiderült, hogy az egészségügyben tulajdont szerző kis- és középvállalkozások pénzügyi lehetőségeit támogató, negyvenmilliárdos hitelprogramot tartalmazó kormányhatározatot néhány módosítást követően ismét kihirdetik majd.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet