BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb államháztartási hiányt vár a PM

A PM az eddigi 5 százalékról 5,2 százalékra emelte az idei államháztartási deficitre vonatkozó prognózisát.

2003. december 16. kedd, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyminisztérium sajtótájékoztatóján kiosztott papírok szerint az államháztartás hiánya idén a GDP 5,2 százaléka lehet, szemben a korábbi prognózisban szereplő 5 százalékkal.
Ebben a számban már figyelembe vették a maradványok idei zárolásának hatását is. A nominális hiány meghaladja a 974 milliárd forintot, ám ebben nem szerepel az önkormányzati alrendszer, viszont annak idei egyenlegét továbbra is nullszaldó körül várja a tárca.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet