BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz gyógyszeráremelés!

Súlyos intézkedésekre készül a kormány annak érdekében, hogy ne szálljon el jövőre a gyógyszerkassza. A tervek szerint idén decemberhez képest jövőre egyáltalán nem emelkedik a termelői ártámogatás.

2003. október 21. kedd, 06:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tárgyalásokat lefolytató Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak (OEP) 61 milliárd forint megtakarítást kell elérnie annak érdekében, hogy tartható legyen a jövő évi 239,5 milliárd forintos gyógyszerkeret. Ennek hiányában ugyanis meghaladná a 300 milliárd forintot a kiadás, amely tartalmazza a januártól növekvő áfaterheket is.
Korábban arról volt szó, hogy az idén nyár közepén elhalasztott áremelést 2004. februárban pótolják. A tárgyalások jelenlegi szakaszában úgy tűnik, egyedül a 600 forintnál olcsóbb termékek vihetik tovább 2004-re az idén kialkudott többlettámogatási mértéket, ami 3 százalékos áremelésnek felel meg. A javaslatok szerint innovatív szerek bevezetésére csak akkor lenne mód, ha olcsóbbak a már használt medicinánál.
Részletek a mai NAPI Gazdaságban

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet