BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszafogott növekedést, magas hiányt vár az MNB (új)

Idén és jövőre is 3 százalék körüli lehet a magyar gazdasági növekedés - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Közgazdasági Társaság mai konferenciáján Hamecz István, az MNB ügyvezető igazgatója. (A Pénzügyminisztérium 3,5 százalékot prognosztizál jövőre.)

2003. október 14. kedd, 11:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB szerint az idén 6 százalék körül lesz az államháztartási hiány/GDP arány, szemben a PM által várt 4,8 százalékkal, a kormány jövő évre várt 3,8 százalékával kapcsolatosan pedig sok a bizonytalansági tényező. A rendezvényen elhangzott, hogy a GDP 50 százalékára rúgó magyarországi újraelosztási arány az uniós csatlakozásra készülők között a legmagasabb, a kibővült EU-ban pedig a 2. helyre lesz elég.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet