Az MNB szerint az idén 6 százalék körül lesz az államháztartási hiány/GDP arány, szemben a PM által várt 4,8 százalékkal, a kormány jövő évre várt 3,8 százalékával kapcsolatosan pedig sok a bizonytalansági tényező. A rendezvényen elhangzott, hogy a GDP 50 százalékára rúgó magyarországi újraelosztási arány az uniós csatlakozásra készülők között a legmagasabb, a kibővült EU-ban pedig a 2. helyre lesz elég.
