BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tíz százalékos közalkalmazotti leépítést szorgalmaz az MKIK

Az önkormányzati szférában tíz százalékos létszámleépítést tart szükségesnek a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara - közölte Parragh László, a szervezet elnöke mai sajtótájékoztatóján.

2003. szeptember 22. hétfő, 11:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az 53 ezer főt érintő intézkedés 330 milliárd forintos megtakarítást eredményezne a büdzsének. Parragh szerint egy év alatt véghez lehetne vinni a létszámleépítést, ráadásul a folyamatot olyan módszerekkel lehetne kevésbé fájdalmassá tenni, mint a háromszázalékos természetes fogyás figyelembe vétele, vagy az előnyugdíjaztatás.

Szó esett továbbá arról ,hogy az MKIK elégedett a társasági adó csökkentésének mértékével, figyelembe véve azt, hogy így elképzelhető az általuk szorgalmazott folyamatos, 3-5 százalékos társasági adócsökkentés. A kamara szükségesnek tartja továbbá az egészségügyi hozzájárulás megszüntetését, valamint az önkormányzatok által beszedett adók rendszerének újragondolását. A bevezetendő innovációs adó szisztémájának átalakítását is szorgalmazta a testület. Parragh összehasonlításképp elmondta, hogy a 8,2 milliós Ausztriában 420 ezer a közszféra alkalmazottainak száma, míg a tízmilliós Magyarországon az állami alkalmazottak állománya 840 000 ezer fő.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet