BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Senkinek sem jó a felsőoktatási reform

Hatvanöt-millió forintba került a felsőoktatási reform társadalmi vitájához készített külső szakértői anyag - mondta dr. Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke mai sajtótájékoztatóján.

2003. augusztus 13. szerda, 13:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkaanyag nagy részével azonban sem a felsőoktatásban érintett szakszervezetek sem a hallgatói érdekképviselet nem ért egyet. A kritika fő tárgya az intézetek tervezett privatizációja, ezzel együtt az oktatók, kutatók, illetve szakalkalmazottak közalkalmazotti munkaviszonyának megszüntetése. Az oktatási minisztérium hivatalos álláspontja egyelőre nem ismert, de az említett intézkedések mellett többször érveltek azzal, hogy a jelen körülmények között nem lehet elbocsátani dolgozókat, illetve magasabb fizetést adni a professzoroknak - hangzott el a sajtótájékoztatón.

Mayer György az FDSZ titkára elmondta, hogy a közalkalmazotti törvény mind az elbocsátásra, mind a béremelésre lehetőséget biztosít. Az oktatók esetleges elbocsátása azért is vethet fel aggályokat, mivel az elmúlt 10 évben a hallgatói létszám megsokszorozódott, míg az oktatói létszám változatlan maradt.

Barthel-Ruzsa Zsolt, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnöke szerint az oktatás színvonala is csorbát szenvedne a közalkalmazotti viszony megszüntetésével. A hallgatói érdekképviselet az intézményi reform tervezetét is bírálja, mivel az kizárná a hallgatói jelenlétet a stratégiai döntéseket hozó igazgatótanácsból. A munkaanyag szerint a tanulmányi ügyekért felelős szenátus mellett működne az igazgatótanács, amely tagjainak többségét a szakminiszter választaná.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet