BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tiltakozik a felsőoktatás a reformtervek ellen

Nem fog tovább csökkenni a felsőoktatástól elvont támogatás. A kormány takarékossági intézkedései miatt az teljes magyar oktatás 5,5, a felsőoktatás 3,46 milliárd forinttal kap kevesebbet 2003-ban - hangzott el a Felsőoktatási Érdekegyeztető Tanács (FÉT) mai ülését követő sajtótájékoztatón.

2003. július 10. csütörtök, 17:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Dr. Kis Papp László, a felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke elmondta, hogy az intézmények vezető testületei csak szeptemberben tudják módosítani a költségvetést, így a 3,46 milliárd forint hiány az év utolsó három hónapjának kiadásait terheli.
A szakszervezetek ellenzik továbbá a felsőoktatási törvény módosítását előkészítő munkaanyagot, amelyet az Oktatásügyi Minisztérium ma hozott nyilvánosságra. A koncepció szerint a jövőben magánosítani lehetne a felsőoktatási intézményeket, így az ott dolgozók közalkalmazotti státusza megszűnne. Az Oktatási Minisztérium Felsőoktatási Helyettes Államtitkársága nem tekinti sajátjának a munkaanyagot - közölte Mang Béla helyettes államtitkár a FÉT-en. A tervezetet egy úgynevezett reformbizottság készítette az elmúlt fél évben.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet