BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nevet vált a Közgáz

Szeptembertől három új karon indulhat meg az oktatás a Közgázon, s ez után kerülhet sor az intézmény névváltoztatására. A bírálóbizottság összesen 54 névjavaslat közül választ, az új nevet az Országgyűlésnek kell jóváhagynia.

2003. július 2. szerda, 08:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptembertől három új karon indulhat meg az oktatás a Közgázon - amennyiben megszületik a szükséges kormányhatározat. A Szent István Egyetemből (SZIE) kiváló Kertészeti, Élelmiszer-tudományi, valamint Tájépítészeti Védelmi és Fejlesztési karok és a BKÁE között májusban létrejött megállapodás alapján az Oktatási Minisztérium (OM) már elkészítette a határozattervezetet. A tárcaközi egyeztetést követően őszre várható a három kar beolvadását szentesítő kormányzati döntés - közölte lapunkkal Könczöl Erzsébet, az egyetem fejlesztési főigazgatója.

A névváltoztatásra csak ezután kerülhet sor, mivel az a felsőoktatási törvény módosítását vonja maga után. A három kar csatlakozására azzal a feltétellel adott engedélyt az OM, hogy nem jön létre új intézmény. Az egyetem jogilag tehát a régi marad, csupán nevében újul meg. Az új nevet az Országgyűlésnek kell jóváhagynia. A tervek szerint ez a felsőoktatási törvény őszre tervezett módosításával együtt történhet meg - tette hozzá Könczöl.

Június 20-ai határidővel írt ki pályázatot a Közgáz az új névre. Összesen 54 javaslat kerül július 7-én a bíráló bizottság asztalára. A végső döntést csak az új egyetemi tanács hozza meg a következő tanévben.

A névváltoztatás több millió forintra tehető költségeit (nyomtatványok, táblák cseréje) a jövő évi költségvetés fogja tartalmazni. Arról még nem döntött a Közgáz vezetősége, hogy a logót is kicseréli-e az intézmény.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet