BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Okmányirodák: jó a hozott fénykép is?

A Magyar Fényképész Iparkamara megkapta a Belügyminisztérium válaszát, amely szerint az ügyfél döntheti el, hogy személyazonossági okmányaihoz hozott igazolványképet ad-e át, vagy a helyszínen csináltat magáról képet - írja a Magyar Nemzet. Egyes önkormányzatok azonban továbbra sem dolgoznak "hozott anyagból".

2003. március 31. hétfő, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kamara elnöke örömmel fogadta a BM válaszát, ám véleménye szerint a tárca álláspontjáról sok okmányirodában nem tudnak. A lap is felhívott néhány okmányirodát, s kiderült, Békéscsabán és a budapesti VIII. kerületben nem fogadják el a fényképész által készített, s az ügyfél által bevitt igazolványképet. A tárca államtitkára által jegyzett levél ugyanakkor arról is szólt, hogy bár az okmányirodák technikai felszereltsége alkalmas a más, így a fényképészek által készített képek felhasználására, digitalizálására is, erre egyes önkormányzatoknál a rendszer technikailag nem alkalmas.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet