A kamara elnöke örömmel fogadta a BM válaszát, ám véleménye szerint a tárca álláspontjáról sok okmányirodában nem tudnak. A lap is felhívott néhány okmányirodát, s kiderült, Békéscsabán és a budapesti VIII. kerületben nem fogadják el a fényképész által készített, s az ügyfél által bevitt igazolványképet. A tárca államtitkára által jegyzett levél ugyanakkor arról is szólt, hogy bár az okmányirodák technikai felszereltsége alkalmas a más, így a fényképészek által készített képek felhasználására, digitalizálására is, erre egyes önkormányzatoknál a rendszer technikailag nem alkalmas.
