BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Greenpeace-gyűjtés a magyar kormány kisegítésére

A Greenpeace március 31-étől kezdődően gyűjtést szervez a magyar kormány kisegítésére, a 15 millió dolláros amerikai hadisegély kiváltására - jelentette be a környezetvédő szervezet.

2003. március 31. hétfő, 11:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Greenpeace felkéri az iraki háború ellenzőit, ajánlják fel a segély
rájuk eső részét. A szervezet a másfél dollár ellenértékét kéri, 400 forintot, bár számításaink szerint az ügyet a béke hívei - amennyiben a másfél dollár az alap - valamivel több, mint 350 forintból megúszhatják. A Greenpeace az adományozók 400 forintjaiból befolyt összeget április 7-én akarja átadni a Parlament előtt László Csaba pénzügyminiszternek.

Az Irak elleni háború finanszírozására a Bush elnök által a kongresszusnak benyújtott 74,7 milliárdos pótköltségvetési csomag 5,02 milliárd dollárt irányoz elő nemzetközi segélyprogram címen. Magyarország ebből 15 millió dollárra számíthat. Gál J. Zoltán kormányszóvivő korábban hangsúlyozta, hogy Magyarország nem az iraki háborúban való részvételért kap az Egyesült Államoktól 15 millió dollárt. Az összeget az Egyesült Államok számos szövetségesének fizeti a katonai képességek növelésének érdekében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet