Sajtójelentések szerint a mérkőzés előtt az egyik leghíresebb lengyel tenor, Marek Torzewski énekel majd. Eredetileg a tavalyi, koreai-japán közös rendezésű világbajnokságon is ő adta volna elő a lengyel himnuszt, de végül Edyta Górniak popénekes utazott ki helyette, aki azonban sajátos feldolgozásával csalódást, sőt inkább botrányt okozott.
Várhatóan Adam Malysz, a háromszoros Világkupa-győztes és kétszeres világbajnok síugró, Lengyelország talán jelenlegi legnépszerűbb embere is helyet foglal a tribünön.
Néhány órával a találkozó előtt összeméri erejét egy másik chorzówi stadionban a két ország parlamenti válogatottja is.
