A bevételeknél nincs elmaradás és a kiadások terén sincs nagyfokú "elfutás".
Az államháztartás hiánya 208,2 milliárd forint volt idén az első két hónapban, ez eléri év egészére előirányzott összeg 25 százaléka.
A helyettes államtitkár szerint nem okoz gondot, hogy a költségvetés számításánál 4,4 százalékos GDP-növekedéssel kalkuláltak, a mostani prognózis 4,0 százalék. A 0,4 százalékponttal alacsonyabb növekedés csak kis bevételkiesést okoz a társasági adónál, amit ellensúlyoz a bérkiáramlásból származó bevételi többlet.
Várfalvi szerint a középtávú makropálya (PEP) egyfajta korrekciójaként is felfogható a PM nemrégiben publikált gyorsjelentése, ami több helyen is igencsak más adatokkkal számol már, mint korábban.
