BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büdzsé: adótöbblet mellett nő a deficit?

A 2002-es költségvetés legutóbbi módosításához képest is rejtenek még magukban mintegy 50 milliárd forint többletet az adó- és járulékbevételek. Az adóhivatal számai alapján áfából és szja-ból is 100 milliárd forint feletti bevételt ért el a büdzsé decemberben.

2002. december 31. kedd, 09:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az APEH tájékoztatása szerint mintegy 160 milliárd forinttal sikerül idén túlteljesíteni az év közben módosított adó- és járulékbevételi előirányzatokat. A magyar gazdaság teljesítménye javulásának következtében sikerült túlteljesíteniük az elvárásokat. Nem mellékesen az is közrejátszott, hogy az államháztartás nyár közepi módosításakor a társadalombiztosítási alapok esetében a nyugdíjjárulékot nem, csak az egészségbiztosítási járulékok bevételi tervét igazították a tervezettnél magasabb bérkiáramláshoz.

A jelek szerint idén decemberben nem ismétlődött meg a korábbi évek gyakorlata, amikor az áfa-visszautalások időzítésével próbálták meg év végén befolyásolni a mérleg alakulását.

A PM által hétfőn kiadott, a legutóbbi módosításokat is tartalmazó költségvetési mérleg szerint a bevételek 32 milliárd forinttal maradnak el az előző előirányzattól, míg a kiadások 700 milliárddal emelkednek.

Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a módosított költségvetési előirányzatnak megfelelő éves hiány eléréséhez decemberben nullszaldós mérlegre kényszerülő büdzsé nem teljesíti az elvárásokat.

Részletek a keddi NAPI Gazdaságban

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet