BUX 139428.18 0,09 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kellemesebb lesz munkavállalóként tulajdonosnak lenni

Lendületet kaphat a vállalatok részvényjuttatása, ha valóra válnak a kabinet elképzelései a munkavállalói résztulajdonosi program (mrp) reformjával kapcsolatban – adta hírül a Világgazdaság. A reform értelmében megszűnne az mrp-szervezetekre érvényes vállalkozási tilalom.

2002. december 6. péntek, 08:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A módosításokat tartalmazó javaslat jövő év elején kerülhet a kormány elé, és a tervek szerint szja–kedvezményekre is feljogosítja majd a részvénytulajdonos munkavállalókat. A koncepció szerint a nyugdíjasok is megtarthatják majd az mrp keretében megszerzett tulajdonrészüket, és a részleges állami tulajdonban lévő cégek pakettjainak értékesítésekor is elővásárlási jogot kapnak az mrp-ben részt vevő munkavállalók.
A tervek szerint a jövőben megmaradna a jogutód társaságokba átléptetett munkavállalók mrp-tagsága. A mostani szabályozás visszaélésekre ad módot - idézte a lap Kiss Péter munkaügyi minisztert - , hiszen például egy kft-be kiszervezett munkavállaló elveszti részvételi jogát az mrp-ben.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet