A következő évben megvalósítandó szigorú és takarékos költségvetés kialakításáról beszélt László Csaba, pénzügyminiszter a ma kezdődött, 4. röjtökmuzsaji vezérigazgató-találkozón. A háromnapos rendezvényen a tárca vezetője elmondta, hogy mindemellett nem lesz szükség drasztikus áremelésre az energiaszektorban, ám bizonyos területeken jövőre számítani kell az infláció feletti hatóságiár-emelkedésre, hogy az ágazatban működő cégek közelítsenek a gazdaságosság irányába. László hangsúlyozta, hogy százalékban kifejezve nem feltétlenül kell kétszámjegyű növekedést várni.
A pénzügyminiszter beszélt még a hazai vállalatok versenyképességének megtartását célzó gazdaságpolitikáról, illetve antiinflációs politikáról, valamint a bérkiáramlások lekötéséről. Ez utóbbit egyes megtakarítási formák komolyabb támogatásával (például az életbiztosítások után járó adókedvezmény, illetve a lakástakarékpénztári megtakarítások után igénybe vehető állami támogatás növelésével) kívánják elérni.
