A rendezvényen második előadóként Fodor István, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója arról beszélt, hogy a magyar gazdaság nem 30, hanem már 13-15 éven belül elérheti az EU akkori szintjét. Ehhez viszont szerinte a vállalatoknak komoly szemléletváltozásra van szükségük. Fodor úgy vélte, szükséges a pénz vezérelte globalizáció, az információs társadalom kialakulása, és a technikai forradalom fontosságának felismerése, komolyan vétele. A szakember szerint Magyarország gazdaságának előre menetelében az internet és a mobilitás lehet a két hajtómotor.
