BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb 1 milliárd árvízvédelemre

A kormány pénteki ülésén nem csak az árvízvédekezésre szánt költségekről, hanem egyebek közt az elmaradt augusztus 20-i tüzijáték új időpontjától, a bíróságok finanszírozásáról, és a fiatalok egzisztencia-teremtéséhez szükséges kritériumokról is tárgyalt.

2002. augusztus 23. péntek, 18:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány az eddigi 3,2 milliárd forint után újabb 1 milliárd forintot különít el a költségvetés általános tartalékából árvizi védekezésre - mondta a pénteki kormányülést követő sajtótájékoztatón Gál J. Zoltán kormányszóvivő. A kárenyhítés költségeit és módját egyelőre vizsgálja a kormány.
Az augusztus 20-án az árvíz miatt elmaradt tüzijátékot augusztus 31-én rendezik meg.
A pénteki kormányülésen elfogadták az a négy kormányrendeletet, melyek lehetővé teszik, hogy 2003-tól felszabaduljon a magyar árampiac.
Jánosi György, az ifjúsági tárca vezetője elmondta, hogy a minisztérium a kormány határozata alapján nemzedéki életpálya programot hoz létre, mely a gyermek születésétől az egzisztencia-teremtésig tárja fel azokat a pontokat, ahol az állam beavatkozása sorsdöntő lehet a fiatal jövőjének alakulása szmpontjából. A miniszter az új családtámogatási modellt, az oktatási esélyegyenlőség biztosítását, a pályakezdők elhelyezkedési esélyeinek növelését, és a lakáshoz jutás megkönnyítését említette meg kiemelt pontokként.
Dr. Bárándy György igazságügyminiszter arról a törvénytervezetről számolt be, amely új alapokra helyezné a jövőben a bíróságok finanszírozását. Eszerint a későbbiekben nem a kormány határozná meg az intézményeknek járó költségvetési forrást, hanem az Országos Igazságszolgáltatási Tanács lesz erre jogosult.

Diószegi József
Diószegi József
Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet