BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önálló szervezetben az adónyomozók

Értesüléseink szerint az adónyomozók nem kerülnek a VPOP-hoz, hanem önálló szervezetként, az APEH-elnök (és így áttételesen a Pénzügyminisztérium) felügyelete alatt működnek a jövőben. A szervezet tevékenységének feltételeit törvénybe foglalják, a működésük pedig az új keretek közt a jövő évtől kezdődhet meg. Mindezt a PM közleménye is megerősítette.

2002. augusztus 13. kedd, 15:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyminiszter az APEH, valamint a VPOP vezetőivel folytatott tárgyalások után azt javasolja a kormánynak, hogy egy új államigazgatási szerv kezdje meg működését 2003. január elsején, amelyik átveszi mindazokat a feladatokat, amelyeket eddig az APEH szervezetén belül láttak el az adónyomozók - áll a tárca közleményében.
Az új hivatal munkáját az APEH mindenkori elnökén keresztül a pénzügyminiszter felügyeli, a szervezet vezetőjét az APEH elnökének javaslatára a pénzügyminiszter nevezi ki. A hivatal tevékenységének törvényességét a Legfőbb Ügyészség ellenőrzi.
A PM által kiadott dokumentum szerint az új intézményt egy ősszel az Országgyűlés elé kerülő törvény hozza létre, amely azt is biztosítja, hogy az adónyomozók munkája és hatásköre világosan elkülönüljön az APEH hagyományos ellenőrzési tevékenységétől. Az új törvény garantálja, hogy az APEH és a hivatal közötti nélkülözhetetlen adat- és információáramlás mellett ne sérüljenek adótitkok és állampolgárok személyiségi jogai. Ugyancsak ez a törvény rendezi majd az adónyomozással kapcsolatosan korábban Alkotmánybíróság által kifogásolt kérdéseket.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet