BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felosztotta az egészségügynek szánt pénzt a kormány

A kormány pénteken felosztotta azt az 50 milliárd forintot, amit a központi költségvetés módosítása révén az egészségügyi tárca plusz forrsáként még az idén felhasználhat a gyógyító-megelőző ellátás támogatására – jelentette be Csehák Judit, az egészségügyi tárca vezetője.

2002. augusztus 5. hétfő, 06:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb tételt, 31,1 milliárd forintot a fekvőbeteg ellátásra lehet fordítani. Ez az összeg a terület működésére biztosít fedezetet, s nem szolgálja a kórházak adósságfinanszírozását, erre újabb előterjesztést készít a tárca – mondta Csehák. Az ötven milliárdból 6,4 milliárd plusz forrás jut a járóbeteg szakellátás céljaira, s 4,1 milliárd az előző kormány által meghírdetett fogászati ellátás finanszírozására, s ugyanekkora pénz áll rendelkezésre a házi-, gyermek- és fogorvosi vállakozások támogatására. Egy másik, szintén az egészségügyi tárca által készített előterjesztés pedig arra ad lehetőséget, hogy a minisztérium a rezidensi rendszer kiterjesztésére fel nem használt 1,2 milliád forintot más célokra használhassa fel. Csehák elmondta, hogy ezáltal például 500 millió forint támogatáshoz jut a mentőszolgálat kivonuló állománya, s 140 millió forint jut az "Egészség évtizede" program irányítására és lebonyolítására, illetve 130 millió az egyetemi klinikák oktatási célú betegellátására. A kormány a fentiek mellett elfogadta azt az előterjesztést is, amelyben az egészségügyben dolgozók béremelésére szolgáló keretösszeg felosztásának szabályait határozták meg. Az egészségügyi dolgozók szeptember 1-től esedékes 50 százalékos béremelésére 30 milliárd forint áll rendelkezésre. Csehák végül azt is bejelentette, hogy újjáalakul az Idősügyi Tanács.
Gál J. Zoltán, kormányszóvivő pedig arról számolt be, hogy a kormány első olvasatban megtárgyalta a második száznapos program főbb elemit. Ezen belül a gazdaságpolitika fő filozófiája a teljesítmény növelése, míg egy másik elem a hátrányos helyzetű térségek felzárkóztatása, a harmadik pillér pedig az esélyteremtés, főként a gyermekek számár. Gál J. megjegyzte, hogy várhatóan szeptember elején bején jelenti be a kormányfő a program indítását és elemit, ezek forrása a tárcák együttműködésével illetve az egyes minisztériumok költségevtésének átcsoportosításával teremhető elő. Gál J elmondta továbbá, hogy a kormány jóváhagyta a honvédelmi tárcának a NATO számára a haderő fejlesztéssel kapcsolatos előterjesztését, amelyben egyebek mellett az is szerepel, hogy Magyarország a védelmi kiadásokat – folyamatosan – 2004-ig GDP arányosan növeli.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet