BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány 1,7 milliárd forint agrártámogatást írt le

A kormány pénteki ülésén mentesítette a gazdálkodókat a mezőgazdasági beruházásokhoz 1993-1995 között felvett - amúgy visszatérítendő - támogatások visszafizetése alól.

2002. július 5. péntek, 14:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kabinet a gépbeszerzéshez, ültetvénytelepítéshez, építési beruházáshoz nyújtott, visszatérítendő támogatás 2001. január 1-ig fennálló, 1,7 milliárd forintos összegének elengedéséről határozott - jelentette be Németh Imre a gazdasági tárca vezetője, aki további adósságtörlést is kilátásba helyezett. A fenti összegből 1,3 milliárd a tőketartozás és 0,4 milliárd a késedelmi kamat, a mezőgazdasági termelők az aszálykárok miatt nem tudták kiegyenlíteni a tartozást.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet