BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén biztos nem értékesítik a Mol állami részét

Korántsem biztos, hogy idén is ráfizetéses lesz a gázforgalmazás – jelentette ki a Népszavának adott interjújában Csillag István gazdasági miniszter. Szerinte ma még nem tudni, hogy az év második felében hogyan alakulnak a beszerzési árak, és miként változik a forint dollárhoz viszonyított árfolyama. Csillag tájékoztatása szerint a kormány elkezdte számba venni azokat a lehetőségeket, amelyekkel a piaci zavarokat és azok okait is kezelni tudják. A miniszter idén nem lát lehetőséget a Mol-ban lévő állami tulajdon magánosítására.

2002. június 28. péntek, 10:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mint mondta, lehetnek olyan cégek, amelyek a piacaik miatt már az idén érettek a privatizációra, az olajtársaságot viszont nem sorolja ebbe a körbe. Erre csak a piac áttekinthető szabályozását követően lát esélyt. A kormány a készülő privatizációs koncepciójában rögzíti, hogy az egyes ágazatokban milyen körülmények között, mikor lehetne értékesíteni az érintett cégeket, és milyen intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy piacképesek legyenek.
Csillag az interjúban elmondta, hogy teljesülhet a kormány által felvázolt makropálya, ami 2006-ra 5-5,5 százalékos GDP-növekedést, 12-14 százalékos exportbővülést, 2 százalékos inflációt és 2,5 százalékos államháztartási hiányt céloz meg. Úgy véli, a ciklus második felében a lakosság 5-6 százalékos keresetnövekedésre számíthat.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet