BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fuvarozók helyett a dohányosok vihetik a terhet

Július 1-jétől a tervezettnek megfelelően a benzin jövedékiadó-tartalma 13 forinttal nő, a gázolaj esetében viszont sikerrel járt közúti fuvarozók lobbizása, ugyanis ott a korábban bejelentett 11 forint helyett, 6 százalékkal, azaz 4,80 forinttal emelkedik az adó - derült ki a Pénzügyminisztérium mai sajtótájékoztatóján. Az ipari fogyasztókat érintő gázáremelésről nem tárgyalt a kabinet.

2002. június 21. péntek, 16:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez 4,5-5 milliárd forint bevételkiesést jelent a büdzsének, ám ennek kompenzálására előre hozzák a dohánytermékek január 1-jére tervezett jövedékiadó-emelését. Ez 2,5-3 milliárd forintot pótol vissza, a vámkontingensekkel kapcsolatos intézkedések júliusról későbbre való elhalasztása pedig további 2 milliárd forintos megtakarítást jelent.
A kormány a második félévben adózás rendszerét teljes egészében áttekinti, az EU-csatlakozás és a környező országokkal meglévő kapcsolataink figyelembe vételével.
Az ipari fogyasztók számára - a különböző hírek szerint - július 1-jétől esedékes, 10 százalékos gázáremelés nem szerepelt a mai kormányülésen, az emelés tervét László Csaba nem erősítette meg és nem is cáfolta.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet