Ez 4,5-5 milliárd forint bevételkiesést jelent a büdzsének, ám ennek kompenzálására előre hozzák a dohánytermékek január 1-jére tervezett jövedékiadó-emelését. Ez 2,5-3 milliárd forintot pótol vissza, a vámkontingensekkel kapcsolatos intézkedések júliusról későbbre való elhalasztása pedig további 2 milliárd forintos megtakarítást jelent.
A kormány a második félévben adózás rendszerét teljes egészében áttekinti, az EU-csatlakozás és a környező országokkal meglévő kapcsolataink figyelembe vételével.
Az ipari fogyasztók számára - a különböző hírek szerint - július 1-jétől esedékes, 10 százalékos gázáremelés nem szerepelt a mai kormányülésen, az emelés tervét László Csaba nem erősítette meg és nem is cáfolta.
