BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az FVM szigorítja a német baromfihús importját

Szlovákia csütörtökön bejelentett német baromfihúsra elrendelt importstopja után Magyarország is szigorítja a Németországból származó baromfihús behozatalát, erről várhatóan ma ad ki közleményt a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium állategészségügyi és élelmiszer-ellenőrzési főosztálya – értesült a NAPI Online.

2002. május 31. péntek, 11:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez év június 4-én éjfélig még jöhet be az országhatáron német eredetű szállítmány, de vámkezelését csak abban az esetben végzik el, ha Magyarországon elvégzett nitrofen vizsgálatának eredménye negatívnak bizonyul. Június 5-én 0 órától már nem lépheti át német baromfihús szállítmány a magyar határt, csak ha a szállító Németországban elvégzett nitrofen vizsgálatának negativitását bizonylattal igazolni tudja. A nitrofen Németországban több mint 10 éve betiltottt növényvédőszer, de a vizsgálatok nem derítették még ki, hogy miként etethettek vele szennyezett takarmányt az ottani állatokkal. Tiltott használat sem kizárt, de a németek egyelőre nyitva hagyták a nitrofennel szennyezett keleti importgabona felhasználásának következményeinek lehetőségét is, utóbbiról természetesen a felhasználók nem tudhattak. Magyarország baromfihús importja tavaly 20 százalékkal 25 ezer tonnára növekedett az előző évhez képest, értékben pedig több mint kétszeresére, 12 millió dollárra emelkedett. Idén az első három hónapban a baromfihús behozatal mennyisége 3,5 százalékkal 4355 tonnára csökkent, értéke viszont 25,8 százalékkal 2,7 millió dollárra emelkedett.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet