BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az FVM átalakítaná a Nemzeti Földalapot

Az agrártárcának holnapra lesz pontos információja a támogatások eddigi felhasználásáról - jelentette ki Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter. A tervek szerint a Nemzeti Földalap megmarad, ám átalakítják. A miniszter elmondta: mindenképp meghirdetik a búza és a kukorica alsó intervenciós árát, bár várhatóan nem esik majd erre a szintre a piaci ár.

2002. május 29. szerda, 15:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az agrártámogatások eddigi felhasználásáról holnap este lesz pontos információja a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnak - mondta a NAPI Online kérdésére Németh Imre, a tárca vezetője mai sajtótájékoztatóján. A miniszter érdeklődésünkre kijelentette: bármekkora lesz is az agrárbüdzsé hiánya, nem fog csúszni az uniós gabonapiaci gabonarendtartás bevezetésének idei startja, vagyis a búzánál és a kukoricánál az alsó intervenciós árakat meg fogják hirdetni. Hozzátette ugyanakkor, hogy a határt járva úgy értesült, nem lesz akkora termés, hogy a gabonapiaci árak e szintre süllyednének. A miniszter elmondta még, hogy nem kívánják megszüntetni a Nemzeti Földalap Kht.-t, hanem átalakítják, működéséről pedig az ezután meghozandó jogszabályban rendelkeznek majd. A Földalap élére Benedek Fülöp kerül, címzetes államtitkári rangban. Benedek a Horn-kormány idején az agrártárca közigazgatási államtitkára volt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet