BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kormányülés: külső üzletrész, fagykár

A kormány a felszámolás sorsára jutott téeszek külső üzletrész tulajdonosait is kártalanítani kívánja. Emellett a kabinet döntött arról, hogy a gyümölcsösökben tavasszal pusztító fagy miatt a kárt szenvedett gazdák hektáronként 30 ezer forint kárenyhítési előleget folyósít.

2002. április 30. kedd, 16:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány a korábban felszámolt termelőszövetkezetek a külső üzletrész tulajdonosainak kártalanítását célzó törvényjavaslatot készít. Azt még nem tudni, hogy ezt a törvényjavaslatot a kormány, vagy a kormánypárti frakció terjeszti-e a Parlament elé, mint ahogy azt sem - megfelelve a korábbi kormányváltó gyakorlatnak - mely törvényjavaslatot vonja vissza a leköszönő kabinet - jelentette ki Orbán Viktor, miniszterelnök.

Bár még nem fejeződött be annak felmérése, hogy a tavaszi fagy milyen károkat okozott a gyümölcsösökben, a kormány arról döntött, hogy a gazdák számára előleget folyósít, amelynek összege hektáronként 30 ezer forint, ám - mint Orbán megjegyezte - a május végi összesítés után a teljes kárenyhítés mértéke ezt jóval meghaladja majd.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet