A kormány a korábban felszámolt termelőszövetkezetek a külső üzletrész tulajdonosainak kártalanítását célzó törvényjavaslatot készít. Azt még nem tudni, hogy ezt a törvényjavaslatot a kormány, vagy a kormánypárti frakció terjeszti-e a Parlament elé, mint ahogy azt sem - megfelelve a korábbi kormányváltó gyakorlatnak - mely törvényjavaslatot vonja vissza a leköszönő kabinet - jelentette ki Orbán Viktor, miniszterelnök.
Bár még nem fejeződött be annak felmérése, hogy a tavaszi fagy milyen károkat okozott a gyümölcsösökben, a kormány arról döntött, hogy a gazdák számára előleget folyósít, amelynek összege hektáronként 30 ezer forint, ám - mint Orbán megjegyezte - a május végi összesítés után a teljes kárenyhítés mértéke ezt jóval meghaladja majd.
