A kormány döntése alapján júniusban januárig visszamenőleg 4,5 százalékkal emelik meg a nyugdíjakat, illetve a nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátást - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter. A szaktárca vezetője elmondta, hogy az említett emelésre (amelyre törvény kötelezi a kormányt) éves szinten 73,8 milliárd forintot fordítanak, júniusban ebből 40 milliárdot kell kifizetnie a nyugdíjfolyósítónak. Varga szerint a járulékbefizetésekből fedezhető az emelés.
A földművelésügyi tárcának várhatóan több milliárd forintjába kerül az április 4-8. közötti fagykárok miatt a gazdáknak nyújtott terméskiesés-kompenzáció. A kormány megvizsgálta az előzetes felméréseket, amelyek arról tanúskodnak, hogy a 89 ezer hektár gyümölcsösből 80 ezer hektáron keletkezett súlyos fagykár, ám a kompenzáció végső összegét egyelőre azért nem állapíthatta meg a kormányzat, mert azt egy újabb, májusban esedékes felmérés fogja megelőzni - jelentette ki Borókai Gábor szóvivő a mai kormányülést követően.
A Külügyminisztérium várakozásai szerint annak ellenére lezárhatók az EU-val a csatlakozási tárgyalások, hogy Magyarország újra akarja tárgyalni a már lezárt adózási fejezetet. Korábban Magyarország ugyanis nem kért átmeneti mentességet Brüsszeltől a dohánytermékek unióhoz illeszkedő jövedéki adójának késleltetett bevezetésére, időközben azonban úgy határozott a kabinet, hogy e területen is derogációval szeretne élni.
