Az elmúlt héten megtartották a parlamenti választások informatikai rendszerének főpróbáját, s egy eszköz meghibásodását észlelték. Ezt az eszközt kicserélték, s szerdán megismétlik a próbát - jelentette ki Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda hivatalvezetője az Országos Választási Bizottság ülésén.
Az irodát az elmúlt napokban amiatt érték támadások, amiért az idei választásokon nem kívánja alkalmazni a kettős vagy többes választást kiszűrő informatikai elemet. Rytkó elmondta, hogy a 98-as választásokhoz képest a népességnyilvántartási rendszer időközbeni megváltozása miatt valóban más informatikai elemet használnak, ám az új eljárás nem csupán az előbbi problémát szűri ki, hanem valamennyi választási visszaélést jelez. A hivatalvezető elmondta még, hogy az országban 280 adatgyűjtő központban összesen kétezer számítógép áll rendelkezésre.
