BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra kipróbálják a választások informatikai rendszerét

A múlt heti kisebb hiba kijavítását követően holnap ismét tesztelik a parlamenti választások informatikai rendszerét. Az Országos Választási Iroda hivatalvezetője szerint az általuk alkalmazott szisztéma nem csupán a kettős vagy többes választást szűri ki, hanem valamennyi választási visszaélést képes jelezni.

2002. április 2. kedd, 17:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt héten megtartották a parlamenti választások informatikai rendszerének főpróbáját, s egy eszköz meghibásodását észlelték. Ezt az eszközt kicserélték, s szerdán megismétlik a próbát - jelentette ki Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda hivatalvezetője az Országos Választási Bizottság ülésén.

Az irodát az elmúlt napokban amiatt érték támadások, amiért az idei választásokon nem kívánja alkalmazni a kettős vagy többes választást kiszűrő informatikai elemet. Rytkó elmondta, hogy a 98-as választásokhoz képest a népességnyilvántartási rendszer időközbeni megváltozása miatt valóban más informatikai elemet használnak, ám az új eljárás nem csupán az előbbi problémát szűri ki, hanem valamennyi választási visszaélést jelez. A hivatalvezető elmondta még, hogy az országban 280 adatgyűjtő központban összesen kétezer számítógép áll rendelkezésre.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet