BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU-csatlakozás: minden rendben halad

Az uniós csatlakozással kapcsolatos teendőket tekintette át mai ülésén a kormány, s megállapította, hogy menetrendszerűen halad a folyamat. A külügyminiszter kijelentette, hogy Magyarország 2004. január 1-jétől az EU tagja lehet.

2002. március 19. kedd, 16:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csatlakozást megelőző teendőkhöz szükséges forrás rendelkezésre áll a 2002-es költségvetésben, s a következő parlamentre vár a felkészülés utolsó évében, azaz 2003-ban a költségvetési fedezet majdani megszavazása - mondta Martonyi János a kormányszóvivőit követő sajtótájékoztatón. A csatlakozási szerződés megfogalmazása e hónapban megkezdődik, s a tervek szerint az év végén parafálhatják a szerződést, amelyet ezt követően 2-3 hónap múlva aláírhatnak az érintettek. Mindezek után 2003-ban jöhet a szerződés ratifikálása a tagállamok, illetve Magyarország részéről. Martonyi szerint 2004. január 1-től uniós tag lehet Magyarország.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet