Az utóbbi időben a csapadékmentes időjárás, valamint az emberi felelőtlenség, gondatlanság következtében jelentősen megnőtt az avar-, parlag-, nádas- és az erdőtüzek száma. A további tűzesetek megelőzése érdekében az ország teljes területén lévő erdőkben és az erdőterületek határától számított 200 méteren belüli területen – a kijelölt tűzrakó helyen is –, valamint a közút- és vasút menti fásításokban mindennemű tűzgyújtás, beleértve a parlag és gazégetést is, 2002. március 16-ától átmeneti időre tilos – hívta fel a figyelmet az agrártárca közleményben. A tilalom feloldására a fokozott tűzveszély elmúltával intézkedik a minisztérium.
