BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötven százalékkal nőtt a kereskedelmi bankok nyeresége

A múlt évben a bankrendszer jövedelmezősége jelentősen javult, a kereskedelmi bankok adózás előtti eredménye csaknem 50 százalékkal 144,4 milliárd forintra, a szövetkezi hitelintézeteké pedig 39,9 százalékkal 6,7 milliárd forintra nőtt. Erről Szepesi György, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) főosztályvezetője beszélt csütörtökön sajtótájékoztatón.

2002. március 14. csütörtök, 11:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kifejtette: tavaly a korábbi tendenciák folytatódtak, élesedett a pénzügyi szektorban a verseny, a koncentráció, a meghatározó intézményeknél a szolgáltatások skálája szélesedett, míg a kisebb pénzügyi intézményeknél a specializáció jellemezte a szektort. Ezzel együtt a korábbi időszakhoz hasonlóan jelentősen nőtt a hitelezési aktivitás. A bankok hitelállománya 18,9 százalékkal, a szövetkezeti hitelintézeteké ezzel párhuzamosan 27,1 százalékkal bővült.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet