A SOLE Hungária Rt. idei 2,3 milliárd forintos beruházási keretét az egyes üzemek logisztikai fejlesztéseire, választékbővítő technológiák telepítésére, illetve az EU szabályoknak megfelelő minőségi termelési feltételek biztosítására fordítják– tudta meg a NAPI Online a cégtől. A lassan megtérülő logisztikai beruházások egyértelműen alátámasztják, hogy a vállalat kiemelt hangsúlyt fektet a magyarországi piac erősítésére. A legnagyobb beruházás a szegedi üzemben lesz.
Az olasz tulajdonú SOLE tavalyi főbb mérlegadatait március 18-án sajtótájékoztató keretében ismertetik, egyelőre tehát nem tudni, hogy mennyit ártott a cégnek a termékeivel kapcsolatos negatív kampány. A NAPI Online értesülése szerint az olasz tulajdonosok már azt is fontolgatták, hogy kivonulnak a magyar piacról. A beruházási terv megduplázása egyelőre nem erről tansúkodik.
A SOLE árbevételét az 1995-ös 11 milliárd forintról 1999-re 25 milliárd, 2000-re pedig 30 milliárd forintra növelte. A cég még 1955-ben, Csongrád Megyei Tejipari Vállalatként kezdett működni, részvénytársasággá pedig 1991. június 1-én alakult. A privatizáció során 1997 januárjában a részvények többségi tulajdonosa a tejágazatban nagy tapasztalattal rendelkező olasz befektető lett. A tulajdonosváltás óta több tőkeemelés történt, így a privatizáció időpontjában 334 millió forint jegyzett tőke 1999-re 1,4 milliárd forintra nőtt. A cég 1999 januárjában megvásárolta az Avonmore Pásztó Kft.-t, az egyesülés után létrejött – napi 400 ezer liter tejet feldolgozó – társaság alaptőkéje 2,8 milliárd forint.
