A magyar-román egyetértési nyilatkozat elfogadása után 9 héttel összessen 6 637 román állampolgárságú munkavállalónak adtak ki engedélyt, főként a fővárosban és Pest megyében - hangzott el a mai kormányülést követő sajtótájékoztatón. A beszámolóból ugyanakkor nem derült ki, hogy mekkora hányaduk romániai magyar. A prognózisok szerint nem éri el az egyszerre kiadható engedélyek száma a kormány által meghatározott 81 ezres plafont - derült ki a tájékoztatón.
2002. március 5. kedd, 16:59
