BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többlettámogatást kérnek a sertéstartók

Az alapanyagtermelőknek a jelenleginél nagyobb minőségi támogatást, valamint ennek az élő sertés exportjára való kiterjesztését, illetve a vágásszám esetén kiviteli szubvenciót kérnek a sertéstartók az agrártárcától. Minderre a vágósertés árának drasztikus csökkenése miatt lenne szükség.

2002. február 20. szerda, 13:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Javaslatuk szerint a 6 forintos minőségi támogatásnak E és S minőség esetén a jelenlegi 378 forintos - hasított súlyra vonatkozó - kilogrammonkénti ár helyett már 384 forintos árszint mellett életbe kellene lépnie, míg az U minőség esetében ezen árnak 361-ről 367 forintra kellene emelkednie. A minőségi támogatást a termelők szerint ki kellene terjeszteni az exportra kiszállított élő sertésekre is, ez élősúlyra számítva 13 forint lenne kilogrammonként. A vágásszám heti 70 ezer alá történő csökkenése esetén pedig az élő sertés kivitelét kellene szubvencionálni 3 hónapig.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet