BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Tisza-tó új bérlőt kapott

Három megyei önkormányzat, tizenhárom Tisza-menti település, a Tisza-tavi Horgászegyesületek Szövetsége, valamint a Sporthorgász című újság kiadója által hárommillió forint törzstőkével létrehozott Tisza-tavi Sporthorgász Kht. nyerte el tizenöt éves időtartamra a Tisza-tavon a halászati haszonbérleti jogot, amelyet 1974 óta a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) gyakorolt - írja a Népszabadság.

2002. február 7. csütörtök, 10:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi bérlő kártalanítás címén 385 millió forintra tart igényt, ennek az összegnek a jogosságát azonban az új bérlő vitatja. A Mohosz a kártalanítást azon el nem mozdítható vagyontárgyak után kéri, amelyeket a szövetség épített a tó környékén. Ugyanígy kártalanítani kell a haltelepítési költségek meg nem térült hányada után is.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet